STRZYŻENIE PSÓW

GROOMING | SALON PSIEJ URODY

PORADY ZOOPSYCHOLOGICZNE

jeżeli Twój pies :

  • wyje, szczeka i demoluje mieszkanie, gdy zostaje sam
  • boi się hałasów, mężczyzn, dzieci, obcych psów, itp.
  • stresuje go jazda samochodem
  • ciągnie na smyczy
  • podczas spacerów odbiega i nie wraca na zawołanie
  • jest nadpobudliwy lub agresywny
  • goni rowerzystów czy samochody
a Ty nie masz już pomysłu "co z nim począć" mam dla Ciebie dobrą wiadomość: jeśli tylko chcesz, możemy wspólnie poznać język psów. 
Pies nie jest w stanie nauczyć się naszego języka, toteż w celu porozumienia się, musimy nauczyć się odwiecznego języka psich przodków.

CEL USŁUGI


Pomożemy Ci stworzyć satysfakcjonującą dla obu stron relację pomiędzy Tobą a psem, oraz usuniemy lub zredukujemy niepożądane zachowania zwierzęcia, na które się skarżysz.

PSI PSYCHOLOG

zoopsycholog zajmujący się psimi problemami

Pracę zoopsychologa można porównać do pracy mediatora, doradcy, który pomaga właścicielom psa odbudować satysfakcjonującą dla obu stron relację ze zwierzęciem, ale nie wpływa bezpośrednio na samo zwierzę, nie stosuje metod tresury czy szkolenia. Praca zoopsychologa polega na przeprowadzaniu rozmowy z klientem - właścicielem zwierzęcia, który przedstawia problem. Zwykle konieczna jest wizyta domowa, by lepiej poznać otoczenie, w którym zwierzę żyje. Mając jak najszerszy opis świata życia zwierzęcia, jego relacji z poszczególnymi członkami rodziny, może pomóc właścicielowi odbudować sytuację zrozumiałą dla zwierzęcia.
Zakres działania zoopsychologa obejmuje wszystkie niepatologiczne zaburzenia zachowania, związane ze złą hierarchizacją, ze złą socjalizacją, z oczekiwaniami, które są mnie lub bardziej spójne , a więc trudno zrozumiałe dla zwierzęcia. Jeśli natomiast przyczyną problemów z zachowaniem jest choroba somatyczna, wówczas powinien zająć się tym weterynarz.
Zoopsycholog może także pełnić funkcje zapobiegawcze tzn. przygotowywać rodzinę na przyjęcie zwierzęcia, udzielając porad, pomagając dokonać właściwego wyboru, aby zwierzę spełniało oczekiwania właścicieli.
Skuteczność pracy zoopsychologa jest bardzo duża - istnieje tylko jeden podstawowy warunek - wszyscy członkowie rodziny muszą stosować zalecenia specjalisty.
Około 2-3 tygodnie po pierwszej rozmowie, powinna się odbyć kolejna, w trakcie której będzie można omówić problemy, jakie napotkali właściciele podczas wprowadzania zmian oraz pozytywne efekty jakie udało się im osiągnąć. Pozwala to zoopsychologowi doskonalić wprowadzoną strategię, weryfikować spójność komórki rodzinnej wobec zwierzęcia i korygować ewentualne odstępstwa, błędy.

psi psycholog

O MNIE

przygotowanie

Jestem zoopsychologiem (in. doradcą behawioralnym lub psychologiem zwierzęcym). Najbliższe mi określenie to jednak "Psi psycholog", gdyż największą wiedzę i doświadzenie posiadam w odniesieniu do psów. 

Odkrywanie tajemniczego języka psów jest fascynująca przygodą, a wyraźnie rodząca się nić porozumienia pomiędzy psem a właścicielem daje powody do ogromnej satysfakcji z mojej pracy.

Z wykształcenia jestem nauczycielem, z zamiłowania przyjacielem zwierząt i odkrywcą ich natury.

Jestem hodowcą psów rasowych oraz sędzią kynologicznym.

Ukończyłam Podyplomowe Studia o specjalności kynologicznej w SGGW w Warszawie, na Wydziale Nauk o Zwierzętach.

Jestem doktorem w dyscyplinie "zootechnika".

Jestem członkiem i pracownikiem Związku Kynologicznego w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Etologicznego.

Edyta Sweklej


ZOOPSYCHOLOG

podstawa prawna

To specjalista od relacji człowiek - zwierzę towarzyszące.
Nie zajmuje się bezpośrednio zwierzęciem, ale relacjami pomiędzy nim i członkami rodziny w której żyje. Zawód ten został oficjalnie wpisany na listę zawodów Ministerstwa Pracy dnia 1 lipca 2007 (Rozporządzenie z dn.1.06.2007 Dz.U. 106, poz.728) pod numerem 612911